ua
Абітурієнтам
Студентам
Викладачам

50 років кафедрі

Піввіковий ювілей  відсвяткував колектив кафедри обчислювальної техніки ФІОТ. Створена в 1960 році, кафедра практично є ровесницею епохи комп`ютерних технологій в Україні. Серед  викладачів кафедри були розробники першої в СРСР та континентальній Європі обчислювальної машини - МЕОМ, створеної під керівництвом академіка С.О. Лебедєва в Києві. За півстоліття кафедра випустила близько трьох з половиною тисяч висококваліфікованих фахівців з обчислювальної техніки, що зробили помітний внесок у розвиток комп’ютерних технологій. Серед випускників кафедри - академіки та члени-кореспонденти НАНУ, понад два десятки докторів та 350 кандидатів наук, директори й головні конструктори провідних підприємств галузі. На її базі створено кафедри прикладної математики та спеціалізованих комп’ютерних систем.

6 квітня в ЦКМ НТУУ «КПІ» відбулася ювілейна міжнародна науково-практична конференція, присвячена 50-річчю створення першої в Україні кафедри обчислювальної техніки, яка зібрала викладачів, студентів та випускників кафедри. Щирими оплесками присутні зустріли виступ засновника кафедри члена-кореспондента НАНУ, доктора технічних наук, професора К.Г.Самофалова. Спогадами про навчання в КПІ поділився заступник директора Інституту кібернетики НАНУ академік О.В.Палагін, який був серед першого випуску кафедри обчислювальної техніки.  Роль кафедри в розвитку комп’ютерних технологій в Україні розкрили у своїх виступах члени-кореспонденти НАНУ Б.М.Маліновський, В.В.Петров, А.О.Морозов, декан ФІОТ О.А. Павлов, зам. декана ФІОТ М.М.Ткач.  З вдячністю та теплотою говорили про альма-матер зарубіжні гості – випускники кафедри. Роль кафедри в підготовці кадрів для сучасної України відзначили у своїх виступах гості зі споріднених кафедр технічних університетів Донецька, Харкова та інших міст України. Яскравим привітанням учасникам та гостям конференції став концерт студентської художньої самодіяльності. Дружними оплесками глядачі супроводжували мініатюри театру ЕТА, виступ вокалістів, танцювальної групи турецьких студентів та багатьох інших. 

Вітаємо на оновленому сайті! Ми ведемо уточнення та оновлення інформації. Чекаємо на ваші відгуки та пропозиції. Якщо ви помітили якусь помилку, будь ласка, повідомте нас
finish what you start
© 2024 Кафедра обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського
Про сайт
Друзі сайту
Архів