Системи безпеки програм і даних

Основу дисципліни «Системи безпеки програм і даних» становить вивчення основних положень та принципів побудови та використання програмних та апаратно-програмних засобів забезпечення безпеки програм та даних у комп’ютерних системах та мережах. Опанування сучасних технологій роботи із даними на рівні створення та налагодження програмного забезпечення, засвоєння та використання методів захисту даних та програмного забезпечення є необхідним компонентом підготовки кваліфікованого інженера-програміста, системного архітектора, архітектора програмного забезпечення.

Мета вивчення дисципліни: отримання теоретичних знань про методи кодування, шифрування та захисту інформації; типові загрози, методи боротьби із ними; особливості проектування, програмування та налаштування контролів захисту для програмних систем та даних, що у них зберігаються для безперебійного та ефективного використання комп’ютерних технологій.

Задачі вивчення дисципліни: основними завданнями вивчення дисципліни Системи безпеки програм і даних є формування сукупності знань та вмінь для аналізу основних загроз безпеці програм та даних, типів атак, вивчення та використання основних методів кодування та шифрування даних, знання та використання різних криптографічних методів та систем захисту даних.

Викладають:

Іваніщев Богдан Вячеславович