На кафедрі обчислювальної техніки ФІОТ запроваджена програма «Бізнес в освіту» за участі компанії GlobalLogic Ukraine

Вітаємо з успіхом!!!!

Сьогодні ми можемо заявити про успішний початок сумісної програми «Бізнес в освіту», яка запроваджена на кафедрі обчислювальної техніки ФІОТ разом з компанією GlobalLogic Ukraine. І це не просто слова про початок, це наявні результати, грандіозні плани на майбутнє, мотивовані викладачі кафедри і підтримка компанії GlobalLogic.

Як все розвивалось?

Спочатку був проект PoC

Організатори проекту із компанії прийшли до нас зі своїм реальним діючим проектом і запропонували команді студентів та викладачам кафедри прийняти в ньому участь. Була відібрана команда учасників із 17 студентів ФІОТ, також до занять приєдналася група викладачів. Спочатку були лекції за участю менторів компанії і фахівців, які працюють в проекті PoC в GL. Справжні ліди з'явилися у нас в аудиторіях і провели «курс молодого бійця». Потім тестування, потім нас пустили за свій турнікет, потім реальне програмне забезпечення, програми, машинки, світлофори, дедлайни, безсонні ночі. Все як треба. Все як в реальному житті проєкта. В результаті четверо із сімнадцяти отримали роботу в реальних проектах. Всього через три місяці. Ніяких «галер» - прямо на проекти!

Чим закінчився проект PoC? А він не закінчився! На нашу кафедру прийшов реальний Embedded! Наша команда «залізячників», яка багато років виборювала собі місце під сонцем програмістів, отримала певний карт бланш. І ми звичайно захотіли продовження.

Для наснаги наших студентів корисно написати, чому ж навчилися саме викладачів? По перше прийшло розуміння командної роботи і командної відповідальності, не в теорії, по що ми розказували кожного дня на заняттях, а на ділі. Вразило, коли кожний в коридорі компанії може зупинити колегу і спросити, як вирішити ту чи інше проблему і отримати детальну відповідь. Та ще і консиліум збереться! В результаті, старші навчають молодших і всі отримують від цього користь, і сама компанія працює, як величезний механізм взаємопідтримки, взаємонавчання, самонавчання. Саме на це хочеться націлити нашу молодь з самого початку навчання в університеті. А як цьому навчити, що може бути цінніше, ніж показати на прикладі життєдіяльності потужної IT компанії.

Досвід участі у проекті моментально запроваджений в нашому навчальному процесі. Що зроблено?