Шановні студенти! Запрошуємо Вас приєднатися до сертифікатної програми «Інженерія вбудованих систем та Інтернет речей»

Інженерія вбудованих систем та Інтернет речей

Під час вивчення дисциплін сертифікатної програми Ви узнаєте, як працює велика компанія і отримаєте досвід спілкування з реальними розробниками. А як це можливо? Це головне - для викладання дисципліни запрошені фахівці із компанії GlobalLogic, які безпосередньо і на системній основі приймають участь у викладанні дисциплін сертифікатної програми. Також до Вас приходять ментори з розробки та програмування вбудованих систем та лектори-практики з окремих тем.

З детальною інформацією про сертифікатну програму можна ознайомитися за посиланням на сайті кафедри обчислювальної техніки, а також переглянути презентацію.

Надихаючий вебінар GlobalLogic Ukraine “Introduction to Embedded QA” від викладачки сертифікатної програми Вікторії Таранюк можна переглянути за посиланням.

Сертифікатна програма пропонує авторський курс «Тестування та контроль якості (Quality Assurance, QA) вбудованих систем» від професійного сертифікованого QA інженера Вікторії Таранюк, яка працює на реальних технічних проектах в компанії GL в Україні та за кордоном. В рамках практичної задачі розроблюється вбудована система на реальних платах для тестування мережного оточення пристроїв ІоТ. За результатами вивчення курсу організовані тренувальні інтерв’ю в гіпотетичну ІТ компанію, яка займається розробкою вбудованих систем. Прийняти участь можна як в ролі пошукача робочого місця, так і в ролі глядача. Інтерв’ю проводить менеджер по навчальним проєктам компанії GL. Отримані навички та теоретичні знання зокрема вводять в термінологію QA та надихають на проходження сертифікації QA спеціаліста по ISTQB.

За участі фахівців, які працюють на реальних проєктах в ІТ-компаніях розроблено курс «Управління ІТ інфраструктурними проєктами». Курс розроблено по аналогії з РоС проєктом «Smart City», в якому приймали участь студенти факультету. Все як в реальному проєкті – Git, Jira, SonarCube, базові навички Devops, підняття CI/CD інфраструктури, перший коміт та перший мердж, …, творча робота в командах над проєктом та презентація досягнень. Купа Soft Skills, навички використання сучасних проєктних технологій на практиці і сподівання, що незабаром і на нашій карті «Smart City» поїдуть машинки та замиготять світлофори.

Цікаві проєкти інноваційних методів навчання вже реалізуються і плануються до використання в курсах «Технології програмування C/Embedded», «Технології розроблення вбудованих систем ІоТ», це  – «Автоматизована перевірка лабораторних робіт на Git» та «Лабораторія по віддаленій прошивці плат». Для ініціативних студентів є купа цікавих задачок, де можна проявити себе та отримати сучсний досвід розробки та програмування для вбудованих систем. А компанія GL забезпечила сертифікатну програму базовими комплектами «заліза» для Ваших творчих досягнень.

Дисципліни сертифікатної програми

Дисципліни сертифікатної програми на різних рівнях і за різних технологій відкривають і пояснюють світ Embedded разом з його ІоТ оточенням – від дрібного датчика до EDGE та CLOUD аналітики, забезпечують базовими знаннями та надають можливість поєднати отримані знання та навички під час виконання власного проєкту та, за бажанням, презентувати його як бакалаврський проєкт.

Команда викладачів, які працюють в сертифікатній програмі: керівник програми: Ірина Клименко – професор кафедри ОТ; проджект менеджер програми та викладач навчальних курсів – Вікторія Таранюк QA Engeneer GlobalLogic; консультант курсів «Технології програмування C/Embedded», «Технології розроблення вбудованих систем ІоТ» – Віталій Городецький SW Engeneer GlobalLogic; викладачі навчальних курсів: Артем Каплунов, Анатолій Гайдай, Людмила Міщенко.

В минулі роки серія тренингів та навчальних проектів, які проводилися на факультеті дозволили знайти місце роботи 16-ти студентам в компанії GL. Троє наших бакалаврів та магістрів працевлаштувалися в компанію GL і одна випускниця – в компанію Intellias.

Окрім всього, Ви можете обрати будь яку дисципліну із складу дисциплін сертифікатної програми, навчальні курси побудовані таким чином, що для їх вивчення необхідні лише базові знання, які означені в описі дисципліни. До слухачів сертифікатної програми запроваджується певний індивідуальних підхід. Сертифікатна програма в повному обсязі надає можливість отримання сертифікату КПІ ім. Ігоря Сікорського про опанування сертифікатної програми «Інженерія вбудованих систем та Інтернет речей».

Наша команда має великі амбіції що до сертифікатної програми і ми запрошуємо амбітних та ініціативних студентів приєднатися до нас.

З побажаннями успіхів, від команди забезпечення сертифікатної програми, Ірина Клименко.