Умови навчання студентів кафедри ОТ в університеті м.Мерзебурга (Німеччина)

Вступ до Hochschule Merseburg

Вступ на навчання у Мерзебург здійснюється після першого року навчання у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Навчання виконується німецькою мовою.

У травні кожного року до Києва приїжджає представник університету прикладних наук Hochschule Merseburg для проведення тестування студентів на предмет знання німецької мови. Тест складається з трьох частин – граматика, читання та говоріння (співбесіда).

Якщо студенти успішно проходять тестування, вони отримують запрошення від Hochschule Merseburg на навчання, яке вони подають до Посольства Німеччини в Україні для отримання візи.

Тривалість та план навчання у Німеччині

Бакалаврат триває 6 семестрів, тобто 3 роки. Оскільки деякі предмети співпадають з предметами перших двох років навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського, є можливість перезарахувати деякі оцінки (такі як математика і фізика) і пройти програму навчання за два, а не за три роки. Таким чином студенти мають можливість закінчити бакалаврат в обох університетах одночасно.

Після отримання диплому бакалавра в Hochschule Merseburg студенти можуть продовжити свою освіту на магістратурі Hochschule Merseburg чи будь-якому ВНЗ Німеччини.

Детальний план навчання трьох запропонованих напрямів можна знайти на сайті
прикладна інформатика (BAIN) електроніка / інформаційні технології (BEI) технічне редагування систем та електронне навчання (BTREL)

Умови навчання студентів кафедри ОТ в університеті м.Мерзебурга (Німеччина)

Студенти можуть бути зараховані за напрямками бакалавра:

При вступі на курс BTREL, переважно після другого навчального семестру обирається поглиблене вивчення електронних навчальних систем, оскільки поглиблене вивчення технічної документації можливе лише з відмінними знаннями німецької мови.

Українські студенти навчаються в KПI перший і другий семестр за підготовкою бакалавра в галузі інженерних наук та відвідують паралельно німецькі курси, які тривають два семестри. Відвідування німецьких курсів є обов’язковим.

Перші два семестри за напрямками BMKAS, BAIN і BTREL українські студенти не вивчають математику і інформатику, оскільки ці фундаментальні предмети викладаються в KПI перші два семестри. Крім того, українські студенти відвідують курси німецької мови в НОМЕ Мерзебург в кількості 8 академічних годин на тиждень. З третього по п’ятий семестр українські студенти можуть обрати в рамках нетехнічних предметів також заняття з області «Німецька мова». Більш детально інформація регламентується в програмних положеннях екзаменаційного та навчального розпорядку спеціальностей BMKAS, BAIN і BTREL.

Необхідною умовою є знання основи англійської мови. В навчальні плани HOME включені курси англійської мови за спеціальністю.

Після успішного завершення 1-го та 2-го семестру та успішного відвідування курсів німецької мови, «Мовним Центром» НОМЕ Мерзебург проводиться екзамен з німецької мови в KПI. Складання екзамену є обов’язковою умовою для вступу до  НОМЕ Мерзебург. У відповідності з узгодженим числом українських студентів, будуть відбиратися кращі випускники мовних курсів для затвердження на навчання в НОМЕ Мерзебург.

Програма підготовки бакалаврів за спеціальностями BMKAS, BAIN і BTREL триває 6 семестрів. Оскільки українські студенти вже навчалися два семестри KPI , то тривалість загального навчання складає 8 семестрів, що відповідає тривалості навчання за напрямком підготовки бакалавра в Національному технічному університеті України.

Студенти, які не отримали візу або не набрали необхідну кількість кредитів в університеті Мерзебург, мають змогу закінчити навчання в KПI

Для закінчення навчання в НОМЕ Мерзебург студенти затверджують тему бакалаврської роботи, яка до цього була узгоджена з відповідними професорами НОМЕ Мерзебург і KПI. Керівництво  роботи проводиться відповідним закріпленим професором.

Бакалаврська робота представляється німецькою або англійською мовою в НОМЕ Мерзебург і оцінюється згідно з екзаменаційним розпорядком НОМЕ Мерзебург. Після допуску бакалаврської роботи в НОМЕ Мерзебург, вона перекладається студентами на українську мову і переклад або англійська оригінальна версія подається в KПI. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» затверджує дану бакалаврську роботу як бакалаврську роботу зі спеціальності.

Після успішного складання всіх іспитів, студент отримує ступінь бакалавра НОМЕ Мерзебург і KПI. Студент отримує сертифікат KПI і НОМЕ Мерзебург, а також спільне свідоцтво від обох університетів. До сертифікату додається виписка з детальною академічною успішністю (Додаток до диплому). Всі зазначені документи видаються німецькою, українською та англійською мовами.

На фото наші студенти в Німеччині.